Uteslutningsmetoden 💕💖

Jag tittar pÄ massor med olika resmÄl och jag tror att jag Àr i ett lÀge nu dÀr jag Àr ganska sÀker pÄ vilka tre resor jag vill göra i Är. Jag har nÄgra andra alternativ ocksÄ, men i stort sÀtt sÄ har jag bestÀmt mig. 
 
Jag har kollat pÄ massor med olika resmÄl, men mycket av sÄnt jag har kollat pÄ har jag inte blivit sugen pÄ. Det blir mer uteslutningsmetoden. Jag tar bort mÀngder av alternativ sen fÄr jag ju bara nÄgra fÄ alternativ att vÀlja pÄ. Jag kollar naturligtvis pÄ allt och ibland sÄ fastnar man ju för nÄgot som jag faktiskt blir sugen pÄ. Som det kÀnns nu sÄ har jag bestÀmt mig för 3 resmÄl och sen finns kanske 4-5 alternativ som jag kan tÀnka mig att Äka till, om nÄgot eller nÄgra av de 3 första inte funkar. Mycket annat kÀnns inte aktuellt för mig i Är. 
 
Det kÀnns bra! Nu nÀr jag i stort sett har bestÀmt mig sÄ kan jag fokusera mer pÄ att fÄ loss pengar och ta tag i andra mÄlsÀttningar som kanske inte har sÄ mycket med utlandsresorna att göra. Jag gjorde ju ett misstag nÀr jag var i Prag, och det var ju att jag planerade den resan lite för mycket i detalj. Det ska jag ju inte göra igen. Jag lÀgger istÀllet mer fokus pÄ att bara Äka och tar jag saker och ting lite mer som dom kommer nÀr jag Àr pÄ plats. Uteslutningsmetoden kÀnns som ett bra arbetssÀtt för mig. Nu kör vi!!! Detta Äret ska jag avsluta hur jÀvla bra som helst!
 
Jag kan ju fortfarande misslyckas med vad jag i slutÀndan vill, men just finns det inget som tyder pÄ att jag inte kommer att lyckas. 
 
 
 
 
 





Stalker?

Namn:


E-postadress:


URL / Bloggadress:


Din Kommentar:


Trackback
Design by Amandah Thunberg

EXEGGUTOR.SE