Bra start på våren.

Skönt att det har blivit våren och jag tycker jag har fått en bra start. Pengar rullar in bra på alla möjliga håll och det verkar som att det kommer att fortsätta så i minst en vecka till. Sen vet jag ju att i slutet på april fortsätter det ju också att komma in pengar. Om jag tyckte att mars var en bra ekonomisk månad, men april verkar bli minst dubbelt så bra och egentligen vet jag inte exakt hur bra det kommer att bli. 
 
Konsten har gått bra dom senaste veckorna. Sen när jag säger att det går bra så menar jag inte att det kommer in några stora pengar, men den har i alla fall genererat mer pengar än normalt. Då är det ju bra liksom. 
 
Jag tycker också att jag har rört mig bra den senaste tiden. Förra veckan var bra och denna veckan blir nog också bra. Det hände något inom mig efter vecka 12. Den veckan tyckte jag ju att jag rörde mig så jävla dåligt och jag var riktigt besviken på mig själv för det kändes som slarv. Jag vet ju att jag kan bättre. Förra veckan och nu denna veckan har jag verkligen varit noga med att jag ska röra mig, minst så mycket som jag vill lyckas med varje vecka. Det ska vara bra året om. Inget slarv liksom.
 
Igår avverkade jag också mitt första pingispass på typ 3 veckor. Det kändes ganska bra. Jag var spelsugen efter uppehållet och jag kände mig fräsch i kroppen också. Det kanske bara är bra för mitt pingisspel att jag har varit borta ett tag. Jag spelade i alla fall bra igår och det är jag nöjd med. 
(null)

 
Jag fortsätter att kolla en del på olika resmål som jag ska göra i år. Jag tror att jag har bestämt mig för 3 av 4 utlandsresor just nu i alla fall, men tänker också att jag kan hinna ändra mig 100 gånger till. Nu har jag ändå försökt att "scanna" städer och länder och grundligt titta på sånt som jag kan tycka är intressant på de olika resorna. Jag vill liksom få en känsla av att jag verkligen blir sugen att åka till ett visst ställe och jag tycker nu att jag har hittat 3 ställen som känns riktigt bra på förhand. En resa är ju redan bokad och den har känts bra sen länge. Men det är dom övriga resmålen där jag ändrar mig fram och tillbaka. Mycket känns ändå bra när jag kollar på allt. Många resmål har jag ju ändå blivit helt säker på att jag inte vill åka till. Då blir det ju mindre kvar att välja på och det är ju bra för mig när jag alltid har så svårt att bestämma mig. 
 
Nu är våren här och mycket känns bra som sagt. Det är väl vårkänslorna som finns inom mig. Jag funderar lite på om det nu går att lägga undan vinterkläderna och inte behöva använda dom förrän i slutet av året. Det känns som att det är läge nu. Vi har ju ändå vridit  fram klockan till sommartid och har man ju fan inga tankar på vinter och kyla. Det måste ju vara färdigt nu, även om jag säkert någon gång i livet har varit med om att det snöar i april också. Men det får man väl hoppas att man slipper uppleva. 
 






Stalker?

Namn:


E-postadress:


URL / Bloggadress:


Din Kommentar:


Trackback
Design by Amandah Thunberg

EXEGGUTOR.SE