Fredag (2026 07 10)
Ännu en arbetsvecka är över. Skön ledig helg och det första jag tänker på är jag under helgen ska genomföra två sköna långpromenader. På mitt jobb går nu ännu en "grupp" på semester, men jag får jobba på i två vedckor till. Jag kan erkänna att jag räknar ner nu. Denna veckan kändes också lite tuffare än den förra, men det är ju ändå ganska lugnt att köra på sommaren, så jag brukar säga att jag har lite mini-semester på jobbet också.

Under helgen ska jag som sagt röra mig mycket. Jags ska försöka "kötta" och leverera lite konst också. Jag har kommit efter som fan där nu och jag vill få in alla cash som just nu bara ligger och väntar på mig. Den nya arbetsmetoden som jag har påbörjat nu känns redan bra och jag kör på med att fasa ut det gamla. Funkar det så är det ju bara att köra på.
Sommaren är en skön årstid. Allt känns mer avslappnat på något sätt. Nu är ju min "favvoårstid" hösten, men jag klagar sällan på sol och värme. Man gnäller ju för så mycket annat väder, så jag har lovat mig själv sen länge att jag aldrig ska klaga på den svenska sommarens solskensdagar.
Ha en trevlig helg!






Trackback


